محتوای متنی


منظور از محتوای متنی همه نوشتارهایی هستند که به روشهای مختلف منتشر می شوند و افراد آنها را می خوانند. در حالت عادی انتخاب نوع نوشته ای که هر شخصی می خواند بر اساس نیازها، سلیقه و علایق مشخص می شود. اما وقتی پای بازاریابی محتوایی و جذب مشتریان پیش می آید، محتوای متنی می بایست ویژگی های لازم برای خواندن شدن توسط مخاطبان را داشته باشد و آنها را در راستای هدف مورد نظر جذب کند. علاوه بر این با توجه به عملکرد موتور جستجوگر گوگل بر مبنای واژه ها، محتوای متنی می بایست همسو با عملکرد آن نگارش شود تا ما را در پنج میلیارد سرچ روزانه این موتور در دسترس جستجو کنندگان قرار. با توجه به مواردی که اشاره شد، محتوای متنی بیش از همه انواع محتوا تولید و منتشر می شود. بهترین محتواهای متنی هم با توجه به نکات اشاره شده، متنهای گیرایی هستند که در کمتر از 10 ثانیه مخاطب را جذب کنند و همچنین همسو با ساختار جستجوی گوگل به نگارش درآمده باشند.

محتوای متنی دارای انواع مختلفی است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره شده است.


مقالات وب سایت و وبلاگ 

ویژگی ها: مؤثر در SEO، مؤثر در جستجو، پرطرفداری، جذاب

منظور مقالاتی است که برای انتشار در وب سایت کسب و کارهای مختلف تولید می شوند. وقتی سخن از یک کسب و کار به میان می آید، با اهداف، رویکرد و ویژگی های خاصی در تولید یک محصول یا ارائه خدمتی مشخص روبرو هستیم و از همین رو نیاز است تولید محتوای متنی بر اساس موارد ذکر شده نوشته شوند. همچنین تمامی محتواهای متنی برای وب سایت می بایست اصطلاحاً SEO شده باشند، یعنی دارای ویژگی های باشند که گوگل آنها را در جستجوها بیابد.

علاوه بر این مقالات وب سایت از نظر محتوا و درونمایه دارای انواع مختلفی هستند، برای نمونه مقالات تحلیلی، آموزشی، خبری، انتقادی، طنز، داستانی و ...


کپشن (محتوای شبکه‌های اجتماعی گوناگون)

ویژگی ها: تأثیرگذار، کوتاه، گیرا، پربازدید، قابل وایرال

منظور از کپشن ها، متنهای عمدتاً کوتاه و موجزی هستند که در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند. بسیاری از ویژگی های مورد اشاره در مقالات وب سایت همانند گیرایی و همچنین امکان یافت شدن در جستجوها در مورد کپشن ها هم صدق می کند با این تفاوت که در شبکه های اجتماعی سرچ بر مبنای هشتگ صورت می گیرد و در نگارش کپشن می بایست به انتخاب واژه ها و کپشنها بسیار دقت نمود.


تبلیغاتی

محتوای متنی تبلیغاتی به منظور تبلیغ یک کالا یا محصول تولید می شود. این نوع محتوای متنی گاه کوتاه و موجز و حتی چند کلمه ای در حد یک شعار است، و گاه طولانی در قالب یک مقاله یا داستان. در هر کدام از انواع متنهای تبلیغاتی تکنیکها و روشهایی برای دستیابی به هدف بازاریابی یا تبلیغ مد نظر قرار می گیرد. در متنهای طولانی گاه بصورت غیره مستقیم یک محصول یا خدمات تبلیغ می شود، مثلاً مخاطب یک داستان جذاب می خواند و بصورت غیره مستقیم با کارایی و ویژگی های یک محصول خاص هم آشنا می شود.


ما در شاریوان محتواهای متنی را زیرنظرشورای سردبیری، پس از ترسیم چهارچوبهای اصلی بر اساس اهداف شما، بازار هدف، واژگان کلیدی، نوع محتوای متنی و بستر انتشار، توسط نویسندگان حرفه ای و با تجربه تولید می کنیم.