محتوای صوتی

با محتوای صوتی می توانید ماندگاری و رابطه بهتری با مخاطبان خود تجربه کنید.

گرایش بسیاری از مخاطبان مخصوصاً نسل جوان به محتواهای صوتی (پادکست، کتاب و داستان صوتی، محتواهای صوتی آموزشی و ...) و همچنین افزایش پلتفرمها و وبسایتهای اختصاصی محتواهای صوتی باعث شده این نوع محتوا نیز مورد توجه دیجیتال مارکترها قرارگیرد و کسب و کارهای را به استفاده از این نوع از محتوا و یا حمایت از تولید آن (در قالب حمایت از تولید پادکست یا کتاب صوتی) تشویق کنند. در هر صورت امروز افراد زیادی هستند که زمانی را برای شنیدن محتوای صوتی صرف می کنند و زمانی که یک کمپین بازاریابی محتوایی تدوین می کنیم نمی توانیم این طیف از مخاطبان و مشتریان بالقوه را نادیده بگیریم. محتوای صوتی نیز همانند دیگر محتواها داری انواع مختلفی است و در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.


پادکست

ماندگار، تأثیرگذار، پرطرفدار، مورد توجه نسل جوان، فضای انتشار متعدد

پادکست در واقع یک برنامه رادیوی اینترنتی است. افزایش طرفداران پادکست باعث شده امروز طیف وسیعی از پلتفرمها و امکان های تولید و انتشار پادکست در اختیار داشته باشیم. در کشور ما نیز تولید پادکست رو به افزایش است و این نشان دهنده گستردگی طیف شنوندگان آن است. تولید پادکست اگر چه به ظاهر کار راحتی است اما در واقع کاری تخصصی است. نگارش متن جذاب برای پادکست، گویندگی حرفه ای، صدابرداری و صداگذاری درست و … شروط لازم برای تولید یک پادکست مناسب به حساب می آیند.


نریشن و دوبله

کاربردی، جذاب، ماندگار

منظور از نریشن یا گویندگی مستند، خوانش متنی است که بر روی فیلمهای مستند قرار می گیرد. در بسیاری موارد مستندها علاوه بر تصاویر نیاز به صدایی دارند که برخی نکات را توضیح دهد. در بسیاری از مستندهای صنعتی یا مختص کسب و کارها ما با این رویکرد و لزوم استفاده از نریشن روبرو هستیم. نریشن هم یک محتوای صوتی به حساب می آید و نگارش و تولید آن نیز امری تخصصی است. به جز اینها ممکن است شما با توجه به کسب و کارتان نیاز به دوبله ویدیوهای آموزشی یا معرفی محصولات برندی خارجی داشته باشید، و یا قصد دارید برای ویدیوهایی که تولید کرده اید نریشن داشته باشید. برای همه این موارد ما در شاریوان پیشنهادهای متنوعی می توانیم ارائه دهیم.


کتاب و داستان صوتی

پرطرفدار، ماندگار، مورد توجه اقشار مختلف، فضای انتشار متعدد

داستانهای صوتی در گام اول برای ناشنوایان تولید شدند، اما بسیار زود مورد توجه عموم مردم قرار گرفتند. کتاب و داستانهای صوتی یکی از پر شنونده ترین محتواهای صوتی به حساب می آیند. افزایش انتظار شنوندگان و مخاطبان این نوع محتوای صوتی باعث شده روند تولید آنها نیاز به دقت نظر زیادی داشته باشد.